Ogrodzenia akustyczne wśród barier afonicznych

Ogrodzenia akustyczne Zastosuj ogrodzenia akustyczne i biały szum, aby ograniczyć ruch na swoim podwórku

photo
Ekrany akustyczne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne i blokady drogowe są skutecznymi barierami dźwiękowymi, które mogą skutecznie zmniejszyć poziom hałasu na drogach i posesjach. Wytwarzany przez nie dźwięk ma zazwyczaj niską częstotliwość, który jest bardzo wysoki i który ma niewielką lub żadną zawartość energii. Dzięki temu idealnie nadają się do ograniczania hałasu o niskiej częstotliwości i zapobiegania przedostawaniu się niepożądanych gości na teren posesji. Z drugiej strony, obfitość dźwięków w nieruchomości jest ważna dla stworzenia spokojnego otoczenia. Sprawia, że wszyscy czują się bardziej zrelaksowani.

Parawany akustyczne ogrodowe cena

Istnieją różne rodzaje ogrodzeń akustycznych dostępnych na rynku: drewniane, stalowe, plastikowe i murowane. Większość ogrodzeń akustycznych wykonanych z drewna jest dość droga i musi być instalowana przez ekspertów, ponieważ mają tendencję do wypaczania się z upływem czasu. Z drugiej strony, ogrodzenia stalowe i plastikowe są tanie i mogą być łatwo zainstalowane. Drewno, choć jest lepszym rozwiązaniem niż metal, nie może zapewnić dobrej absorpcji dźwięku, więc należy je stosować z rozwagą.

Ogrodzenie dźwiękochłonny

Ogrodzenia akustyczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Nie szkodzą im zimne wiatry i ulewne deszcze, a także doskonale nadają się do ochrony przed niepożądanymi gośćmi. Montaż ogrodzeń akustycznych wymaga jednak gruntownych przygotowań i uzgodnień z sąsiadami. W większości przypadków hałas uliczny z pobliskich domów i firm jest zbyt uciążliwy dla Twojego podwórka, więc będziesz musiał poprosić swoich sąsiadów o pomoc w instalacji bariery.

Ekrany akustyczne ogrodowe

Zanim poprosisz sąsiadów o pomoc w instalacji ogrodzeń akustycznych, przygotuj swoją posesję do procesu instalacji. Po pierwsze, należy oczyścić teren z drzew, krzewów, zraszaczy, linii energetycznych i budynków napowietrznych. Następnie należy oczyścić obszar, na którym planuje się zbudować barierę akustyczną. Zazwyczaj dziesięć na piętnaście stóp bufor jest wystarczający dla większości nieruchomości. Powinieneś rozważyć budowę większego bufora, jeśli chcesz zapobiec niepożądanym dźwiękom docierającym do Twojej nieruchomości lub nieruchomości sąsiada.

Należy również przygotować się do wygłuszenia obwodu swojej nieruchomości. Najlepszą obecnie metodą wygłuszania jest stosowanie arkuszy wygłuszających. Te arkusze dźwiękoszczelne są natryskiwane lub malowane i mocowane do zewnętrznej powierzchni domu. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na materiały dźwiękoszczelne, możesz zaoszczędzić pieniądze, robiąc domowej roboty dźwiękoszczelne ogrodzenie.

Wykonywanie ogrodzeń akustycznych może być ciekawym projektem, z którego Ty i Twoja rodzina z pewnością będziecie korzystać przez lata. Potrzebne jest tylko drewno, tarcica i gwoździe. Płyta ze sklejki służy jako rama dla paneli, które są następnie malowane w celu wykończenia. Możesz wybrać materiał, którego użyjesz do wykończenia; jednak sklejka i aluminium to dwie najpopularniejsze opcje.

Parawan dźwiękochłonne

Tradycyjny sposób instalacji paneli akustycznych jest przez ramę wykonaną z czterech do pięciu aluminiowych kątowników umieszczonych po przekątnej. Konieczne jest zamocowanie ramy w miejscu, w którym nie ma nawisów na rogach. Podczas instalacji ogrodzeń akustycznych należy upewnić się, że panele są zakotwiczone w taki sposób, aby nie były widoczne z ulicy. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w sąsiedztwie, gdzie sąsiedzi mają systemy rozrywki na świeżym powietrzu.

Alternatywą dla ogrodzeń akustycznych jest tzw. slimwall. Panele Slimwall instaluje się za pomocą standardowych wkrętów. Przy podejmowaniu decyzji o rodzaju materiału, z którego ma być wykonany panel, należy zdecydować się na coś, co ma co najmniej 15-letnią gwarancję. Istnieje wiele sklepów internetowych, które oferują niedrogie panele.

Większość ludzi jest bardziej zainteresowana ograniczeniem hałasu niż jego redukcją. Jednak połączenie ogrodzeń akustycznych i barier przeciwhałasowych może znacznie zmniejszyć hałas ruchu na podwórku. Na przykład, dodanie bariery przeciwhałasowej na każdej ze ścian pomiędzy domem a garażem może pomóc w zmniejszeniu hałasu komunikacyjnego o pięćdziesiąt procent. Inną opcją jest zastąpienie drzwi garażowych bramą przesuwną, która nie ma progu.

Ekrany akustyczne prywatne

Jeśli szukasz stworzyć dźwiękoszczelną przestrzeń w swoim podwórku, powinieneś zainstalować cegłę i zaprawę dźwiękoszczelny pokój. Cegła i zaprawa są świetnymi materiałami dźwiękoszczelnymi ze względu na ich trwałość, jakość dźwięku i efektywność energetyczną. Te rodzaje pomieszczeń nie są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, ale oferują wiele korzyści. Jedną z opcji jest dodanie dźwiękoszczelnych drzwi, ale upewnij się, że mają one solidny zamek, więc nikt nie może otworzyć go od wewnątrz bez przewracania rzeczy. Można również dodać dodatkowe warstwy dźwiękoszczelne nad i za pomieszczeniem, a także materiały takie jak pył ceglany lub izolacja dźwiękoszczelna.

Inną opcją dźwiękoszczelną, która dobrze sprawdza się w przypadku wodotrysków, jest zastosowanie białego szumu. Biały szum jest dokładnie tym, czym się wydaje – dźwiękami pochodzącymi z zewnątrz – ćwierkaniem ptaków, falami oceanu, a nawet klaksonami samochodów. Biały szum może pomóc ograniczyć zanieczyszczenie hałasem ze źródeł zewnętrznych i pochłonąć dźwięk z wnętrza pomieszczenia. Jeśli masz staw, zainstalowanie w nim elementu wodnego z żywymi roślinami również będzie wytwarzać biały szum, ponieważ rośliny kołyszą się w wodzie. Upewnij się tylko, że wszystkie rośliny, których używasz, są dźwiękoszczelne, a osiągniesz korzyści dźwiękoszczelne z całej swojej ciężkiej pracy.