Ogrodzenia akustyczne – redukcja hałasu nawet o 30 decybeli

Ogrodzenia akustyczne – redukcja hałasu nawet o 30 decybeli

material-dzwiekochlonny
przegrody-dzwiekochlonne

Zainstalowanie ogrodzenia akustycznego może być świetnym sposobem na utrzymanie niepożądanego hałasu poza domem. Dzięki temu Twoja nieruchomość będzie bardziej atrakcyjna dla kupujących. Instalując akustyczne ogrodzenie, będziesz w stanie zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem nawet o trzydzieści decybeli.

Zmniejsza zanieczyszczenie hałasem o 30 decybeli

Rosnąca świadomość dotycząca mniej hałaśliwych środków transportu, takich jak usługi typu car sharing i ridesharing, zmniejszyła zanieczyszczenie hałasem w niektórych miastach. Niektóre miasta podjęły również wysiłek zaprojektowania dróg w taki sposób, aby zminimalizować liczbę korków, poprawiając jednocześnie jakość życia mieszkańców w każdym wieku. Podobnie, w niektórych jurysdykcjach wdrożono planowanie w celu zmniejszenia wysokiego poziomu hałasu emitowanego przez samochody dostawcze.

Pomimo niezliczonych badań nad hałasem i związanymi z nim skutkami zdrowotnymi, wciąż istnieje możliwość poprawy. W Stanach Zjednoczonych liczba przypadków utraty słuchu spowodowanej hałasem (Noise Induced Hearing Loss – NIHL) nie została zredukowana do tego stopnia, aby można było ją zignorować w interesie publicznym. Najnowsze dane wskazują, że w 2011 r. prawie milion osób cierpiało na NIHL związany z narażeniem na głośny hałas pochodzący z pojazdów i ruchu drogowego.

Niektóre z bardziej innowacyjnych środków mających na celu zmniejszenie hałasu emitowanego przez ciężarówki i autobusy obejmują zwiększenie ograniczeń prędkości o co najmniej dwukrotność oraz umieszczenie bariery o dużej gęstości w celu zniechęcenia nieuczciwych kierowców do jazdy na ogonie. Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie cichej nawierzchni na drogach o dużym natężeniu ruchu. Może to zmniejszyć hałas nawet o sześć decybeli.

Nie ma żadnego federalnego mandatu na redukcję hałasu w środowisku, więc miasta muszą to robić na własną rękę. W rzeczywistości wykazano, że zmniejszenie hałasu na drogach publicznych może zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym nawet o pół procenta. Inne środki obejmują sadzenie dużych drzew i stosowanie systemu zarządzania ruchem, który zachęca kierowców do wspólnego korzystania z drogi. Przynosi to korzyści zarówno w postaci oszczędności pieniężnych, jak i kosztów ludzkich. Ostatecznie, obowiązkiem miasta jest zapewnienie, że obywatele w każdym wieku są bezpieczni od zagrożeń związanych z wypadkami drogowymi. Korzystając z wyżej wymienionych środków, miasta w całym kraju mogą rozpocząć proces ponownego uczynienia miast przyjaznymi dla mieszkańców.

Łatwy montaż

Korzystanie z ogrodzenia akustycznego to świetny sposób na zmniejszenie hałasu na podwórku. Może pomóc utrzymać rozmowy od bycia słyszanym przez sąsiadów lub ruch uliczny. Akustyczne ogrodzenia mogą być również używane do utrzymania hałasu z maszyn lub budowy idzie.

Ogrodzenia akustyczne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Niektóre z nich są wykonane z betonu lub aluminium. Inne są wykonane z drewna. Niektóre są nawet wykonane z krajobrazowych nasypów ziemnych. Ogrodzenia te mogą być malowane, aby wyglądać bardziej jak tradycyjne ogrodzenie.

Istnieje kilka różnych typów ogrodzeń akustycznych dostępnych, ale istnieją dwa główne typy. Jeden typ jest wykonany z czerwonego drewna lub cedru. Drugi typ jest wykonany z ziemi ubijanej. Oba te materiały są stosunkowo łatwe do zainstalowania. Mogą być używane w pionie lub poziomie.

Jeśli chcesz zainstalować ogrodzenie akustyczne na swojej posesji, będziesz musiał zidentyfikować źródło hałasu. Pozwoli to określić ilość dźwięku, który zostanie zablokowany. Ilość zablokowanego hałasu będzie zależała od miejsca, w którym zostanie umieszczone ogrodzenie oraz od jakości użytych materiałów.

Najprostszym sposobem na zainstalowanie ogrodzenia akustycznego jest zastosowanie paneli akustycznych. Są one wykonane z materiału o wysokiej gęstości, który pochłania dźwięk. Są one również mocne i mogą wytrzymać elementy. Są łatwe w instalacji i trwają przez lata.

Winyl obciążony masą to kolejny rodzaj materiału, który można wykorzystać do stworzenia ogrodzenia, które jest zarówno łatwe w instalacji, jak i skuteczne w redukcji hałasu. Materiał ten jest zszywany do konstrukcji ogrodzenia. Następnie jest on przekładany pomiędzy panelami drewnianymi. Zakładka powinna być uszczelniona za pomocą uszczelniacza akustycznego.

Innym prostym sposobem na zainstalowanie ogrodzenia, które będzie zapobiegać hałasowi, jest zastosowanie systemu ścian barierowych. Ściany te wykonane są z materiałów zarówno odbijających, jak i pochłaniających. Zazwyczaj są one wykonane z arkuszy winylowych lub akrylowych. Materiały te nie są tak trwałe jak wspomniane wyżej ogrodzenia akustyczne. Ale oferują niedrogie rozwiązanie problemu.

Jeśli chcesz zainstalować ogrodzenie, które pomoże Ci utrzymać hałas od sąsiadów, będziesz musiał upewnić się, że ogrodzenie jest zbudowane wystarczająco wysoko. Jest to ważne, ponieważ fale dźwiękowe będą podróżować przez szczeliny między ziemią a ogrodzeniem. Ogrodzenie, które ma co najmniej 6 stóp wysokości, pomoże zablokować hałas z ziemi. Jednak dobrze jest mieć świadomość wszelkich lokalnych przepisów, które mogą ograniczać wysokość ogrodzenia.

Możesz również użyć ogrodzenia, które jest wykonane z metalu lub stali. Materiały te mogą blokować dźwięki zewnętrzne i są trwałe. Nie twierdzą jednak, że są dźwiękoszczelne. Jedynym sposobem, aby zapobiec podróżowaniu hałasu przez ogrodzenie, jest stworzenie bariery.

Może podlegać ograniczeniom wysokości

Wybór odpowiedniego typu ogrodzenia akustycznego to trudne zadanie, ale jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy ocenie opcji. Jednym z najważniejszych czynników jest wysokość ogrodzenia, a także materiały użyte do jego budowy. Niektóre lokalne rozporządzenia będą wymagały przestrzegania ścisłych ograniczeń wysokości. Inne czynniki, które należy pamiętać to rodzaj materiałów używanych do budowy ogrodzenia i jak ogrodzenie będzie używany. Wyżej wymienione będą prawdopodobnie miały bezpośredni wpływ na rzeczywisty koszt instalacji. Podobnie, Twój budżet określi, jakie materiały są najlepiej dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb. Na przykład, jeśli masz zajęty garaż lub patio, należy rozważyć użycie bardziej wytrzymałego materiału. Podobnie, jeśli jesteś na rynku dla nowego pokładu, należy rozważyć użycie materiału z mniej ściernych właściwości. Wreszcie, może warto rozważyć zainstalowanie ogrodzenia akustycznego nad basenem, który może być hałaśliwą propozycją zarówno dla mieszkańców, jak i gości. Na szczęście istnieje kilka firm, które specjalizują się w dostarczaniu najlepszych w klasie rozwiązań barier dźwiękowych. Będą one również doradzać w sprawie najlepszych materiałów dla konkretnego zastosowania. Niektóre firmy będą nawet na zamówienie zaprojektować barierę dźwiękową do dokładnych specyfikacji. Nie można się pomylić, gdy umieścić ciężką pracę w znalezieniu najlepszego dopasowania dla Ciebie.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenia dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]