Ogrodzenia akustyczne płoty dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – redukcja hałasu

photo
Ekrany dźwiękoszczelne

Ogrodzenia akustyczne Dźwiękochłonne ogrodzenia akustyczne robią to, co mówią na blasze; zamienią Twój dom w dźwiękochłonne, ciche sanktuarium, a jednocześnie w jakiś sposób przekształcą Twoją okolicę w martwą strefę. Dźwiękochłonne ogrodzenia są również znane jako akustyczne ściany blokujące dźwięk lub dźwiękochłonne ogrodzenia. Istnieje właściwie kilka rodzajów tych ogrodzeń, które mogą być zainteresowane zakupem dla swojego domu. Oto spojrzenie na niektóre z nich:

Ekrany hałasu ogrodowe

Te dźwiękoszczelne ogrodzenia są wykonane z metalowej siatki, która jest pionowo rozciągnięta na ramie, tworząc solidną i dźwiękoszczelną barierę. Ten typ ogrodzenia jest idealny dla domów w średnich i wysokich budynkach, ponieważ jest to długotrwałe rozwiązanie dla izolacji akustycznej. Siatka oferuje wysoki stopień dźwiękoszczelności z grubym, gęstym wykończeniem. Niestety, metalowa rama może być łatwo naruszona przez wiatr, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas instalacji tego typu ogrodzenia.

Parawan akustyczne allegro

ogrodzenia akustyczne, które działają przeciwko hałasowi autostradowemu są bardzo popularne wśród tych, którzy mieszkają w pobliżu ruchliwych autostrad. Podczas gdy większość autostrad w Stanach Zjednoczonych jest zbudowana z co najmniej akustyczną barierą dźwiękową, nie wszystkie z nich. W rzeczywistości, to nie jest rzadkością, aby zobaczyć bariery hałasu autostrady, które składają się tylko z drewnianych słupów z prętów stalowych dołączonych. Jeśli próbujesz zmniejszyć hałas ruchu, ten rodzaj ogrodzenia może być najlepszym rozwiązaniem.

Ogrodzenie akustyczny cena

Jeśli masz drewniane ogrodzenie, musisz okresowo poddawać je obróbce, aby zachować jego dobry wygląd i chronić go przed zniszczeniem. W przeciwieństwie do innych typów ogrodzeń akustycznych, drewniane ogrodzenia nie oferują bariery dźwiękoszczelnej, więc zapewniają niewielką izolację akustyczną. Oznacza to, że podczas bardzo gorącej lub zimnej pogody, sąsiedzi po obu stronach Twojego podwórka będą słyszeć Twoje podwórko dźwiękoszczelne. Ponadto, drewno jest podatne na gnicie, i może się wypaczyć, jeśli narażone na mokrej pogody. Po porównaniu tych trzech kwestii do kosztów instalacji akustycznego ogrodzenia, szybko zdasz sobie sprawę, że jest to przegrana propozycja.

Jeśli mieszkasz przy ruchliwej autostradzie, możesz być zmuszony do zainstalowania bariery dźwiękowej między swoim domem a domami sąsiadów. Chociaż jest to nielegalne, aby zainstalować ogrodzenia akustyczne, które całkowicie blokują barierę hałasu autostrady, większość miast nie egzekwować takie prawa. Dlatego warto sprawdzić w radzie miasta, aby dowiedzieć się, jakie są ich zasady dotyczące barier dźwiękowych.

Innym rodzajem ogrodzenia akustycznego jest ogrodzenie wykonane z drewna. Chociaż można znaleźć wiele stylów ogrodzeń drewnianych, nie wszystkie z nich dobrze sprawdzają się w sytuacjach wymagających izolacji dźwiękowej. Niektóre ogrodzenia akustyczne są zbudowane z cienkich kawałków drewna, które nie oferują zbyt wiele izolacji. Inne style ogrodzeń drewnianych zawierają duże szczeliny między deskami, co może powodować przenoszenie się dźwięku przez te szczeliny. Wreszcie, niektóre ogrodzenia drewniane mają gwoździe lub ostre elementy, które mogą przebić otaczającą je izolację.

Parawany dźwiękoszczelne

Większość ogrodzeń drewnianych dobrze sprawdza się w sytuacjach, w których nie można zablokować dźwięku. Jednak nie zawsze tak jest. Wielu właścicieli domów preferuje drewniane bramy i okna, ponieważ są one bardziej estetyczne. Są one również trwalsze niż inne rodzaje ogrodzeń. Jednakże, jeśli próbujesz stworzyć cichą przestrzeń, te ogrodzenia działają lepiej jako bariery dźwiękowe w tle.

Niezależnie od stylu ogrodzeń akustycznych, które wybierzesz, pamiętaj, aby zbadać dźwiękoszczelność swojego domu. Możesz być zaskoczony, wiedząc, że nawet pozornie oczywiste lokalizacje mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie Twojej rodziny. Na przykład, jeśli brama garażowa znajduje się na patio, prawdopodobnie zwiększy ilość hałasu, który dociera do sypialni. Podobnie, jeśli sypialnia znajduje się w pobliżu łazienki, prawdopodobnie usłyszysz wiele dźwięków docierających do domu z łazienki. Ważne jest, aby dowiedzieć się o wielu dostępnych opcjach redukcji hałasu. Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów pro-akustycznych do izolacji akustycznej ogrodzeń.