Odzyskiwanie danych co pozostaje przygotować.

Odzyskiwanie danych Dlaczego odzyskiwanie danych jest dobrym rozwiązaniem

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie zwracają się o odzyskanie danych. Może to być ostatnia deska ratunku, gdy wszystkie inne metody zawiodły. Może to być również doskonałe i opłacalne rozwiązanie problemu utraty danych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o powodach, dla których odzyskiwanie danych to świetna opcja. Odzyskiwanie danych jest nie tylko niedrogie, ale jest to proces jednorazowy. Ale jak to działa? Skąd można mieć pewność, że jest to najlepsze rozwiązanie? Oto kilka kwestii, które należy rozważyć.

Odzyskiwanie danych to powszechne zjawisko

Jeśli utraciłeś ważne pliki na swoim komputerze, być może zastanawiasz się, jak je odzyskać. Niestety, utrata informacji cyfrowych jest powszechna i zdarza się z wielu powodów. Błąd ludzki, awaria zasilania i wadliwe działanie oprogramowania to tylko niektóre z najczęstszych przyczyn utraty plików. Dobra wiadomość jest jednak taka, że większość informacji cyfrowych można odzyskać. Oto kilka sposobów na odzyskanie utraconych plików z komputera.

Pliki są przechowywane w dwóch miejscach: na dysku twardym, gdzie są zazwyczaj zapisywane przez system operacyjny. System Windows utrzymuje tabelę alokacji plików, która śledzi, gdzie pliki są przechowywane na dysku twardym. Nagłówek pliku jest w rzeczywistości przechowywany w tym samym miejscu, ale tabela alokacji to spis treści, a rzeczywiste pliki są jak strony w książce. Te dwie rzeczy nie są tożsame, a odzyskiwanie danych jest możliwe w obu przypadkach.

Inne formy nośników pamięci masowej to dyski SSD, pamięci flash USB i dyski serwerowe. Dysk twardy o pojemności 2 TB jest łatwiejszy do odzyskania niż karta pamięci secure digital o pojemności 8 GB. Usługa odzyskiwania danych będzie w stanie odzyskać dane z tych typów nośników, a proces odzyskiwania będzie różny w poszczególnych przypadkach. Wynika to z faktu, że dysk twardy o pojemności 2 TB jest większy niż karta pamięci secure digital o pojemności 8 GB.

Podczas gdy większość technik odzyskiwania danych wykorzystuje kombinację technologii, odzyskanie pojedynczego pliku jest często niemożliwe. Wyodrębnienie głównych aplikacji i danych zajmie godziny, a nawet dni. Ponadto, aby uzyskać do nich dostęp, konieczne może być przeniesienie taśm do innej lokalizacji. Co więcej, nie wszystkie dane produkcyjne mogą być wymagane do wznowienia działalności. Określenie, co musi zostać odzyskane, pomoże wybrać odpowiedni typ odzyskiwania danych.

To ostatnia deska ratunku

Nawet jeśli odzyskiwanie danych jest ostatecznością, często się opłaca. W rzadkich przypadkach nawet pliki z uszkodzonym lub zniszczonym systemem plików można uratować. Zrobotyzowany pojazd podwodny brał niedawno udział w projekcie naukowym. Jednak użytkownicy zapomnieli zatrzymać nagrywanie wideo przed wyłączeniem pojazdu. Na szczęście część danych wideo udało się odzyskać. Jeśli jednak awaria dysku jest poważna i nie można sobie pozwolić na wydanie pieniędzy na nowy dysk twardy, być może trzeba będzie skorzystać z tej metody.

W takim scenariuszu jedyną możliwością odzyskania danych jest skorzystanie z usługi online, takiej jak usługa odzyskiwania danych Salesforce. Usługa ta służy do przywracania danych i metadanych Salesforce i jest szczególnie przydatna, gdy nie ma kopii zapasowej innej firmy lub dane zostały błędnie zaktualizowane. Niestety, usługa ta nie jest bezpłatna i aby z niej skorzystać, trzeba zapłacić. Realizacja usługi może potrwać od sześciu do ośmiu tygodni.

Z czasem przechowywanie danych stało się bardziej niezawodne, ale nadal zdarzają się sytuacje, w których ta metoda jest konieczna. W najgorszym przypadku może się zdarzyć, że będziesz mieć dane z kilku tygodni, które chcesz odzyskać. W takich przypadkach odzyskiwanie danych jest ostatecznością, ale może być również bezpłatne. W zależności od rodzaju danych, które trzeba odzyskać, można znaleźć bezpłatną usługę, która przywróci dane.

Jest to proces jednorazowy

Replikacja jest krytycznym aspektem procesu badawczego, ale często traktuje się ją jako czynność jednorazową. Zamiast wymagać ciągłego procesu, najlepiej jest wykonać replikację raz. Gdy badanie zostanie opublikowane, nie będzie już wymagało dalszych replikacji. Stanie się to procesem jednorazowym dla wszystkich naukowców. Jeśli planujesz opublikować swoje badania, przeczytaj dalej, aby poznać kilka świetnych sposobów na to, by replikacja stała się procesem jednorazowym.

Jest to rozwiązanie efektywne kosztowo

Koszty usług odzyskiwania danych są bardzo zróżnicowane i zależą od okoliczności towarzyszących utracie danych. Usługa odzyskiwania danych na poziomie konsumenckim może kosztować zaledwie kilkaset dolarów. Firma Geek Squad twierdzi jednak, że jej usługi odzyskiwania danych mogą kosztować nawet 1450 USD. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze rozwiązania w zakresie odzyskiwania danych rozważyć zarówno koszt, jak i wartość danych. Poniżej wymieniono kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi odzyskiwania danych.

Model odzyskiwania danych oparty na koszcie za gigabajt nie sprawdza się w większości przypadków. Model ten nie sprawdza się w przypadku dysków twardych, ponieważ dane na nich zawarte są często podobne. Na przykład na jednym dysku twardym może znajdować się 10 gigabajtów dokumentów, a na innym 300 gigabajtów odcinków seriali telewizyjnych. W obu przypadkach ilość czasu inżynieryjnego potrzebnego do naprawy danych jest taka sama, więc model cen ryczałtowych nie byłby skuteczny.

Inną wadą wersji bezpłatnej jest to, że nie można w niej przechowywać wszystkich kopii zapasowych. Na przykład może być wymagane opłacenie umów na pomoc techniczną oraz kosztów zasilania i chłodzenia urządzenia do tworzenia kopii zapasowych. Z czasem może się to sumować. Prawdziwa ochrona kopii zapasowych wymaga jednak przechowywania danych poza siedzibą firmy lub w całkowicie dodatkowej lokalizacji, w której będą one przechowywane. Kopie zapasowe powinny być nadzorowane przez personel IT, który będzie je pilnował, upewniał się, że są wykonywane prawidłowo, i usuwał błędy w miarę ich pojawiania się.

Kolejny powód, dla którego tworzenie kopii zapasowych danych jest tak ważne: kopie zapasowe są niezbędne do odzyskiwania danych. Zapewniają one kopię zapasową utraconych danych. Gdy główna kopia danych ulegnie awarii, kopie zapasowe dostarczą niezbędnych informacji. Posiadanie wielu kopii zapasowych zapewnia elastyczność i zabezpieczenie na wypadek utraty danych. Kopie zapasowe stanowią również alternatywę dla danych pierwotnych, co oznacza, że dane można odzyskać w późniejszym czasie.

To elastyczne rozwiązanie

Wybierając rozwiązanie do odzyskiwania danych dla swojej firmy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest zrozumienie potrzeb i oczekiwań firmy. Niektóre firmy kierują się oczekiwaniami klientów, podczas gdy inne mają konkretne cele związane z czasem potrzebnym do przywrócenia danych. Te czynniki pomogą Ci określić, które rozwiązanie jest najlepsze dla Twojej firmy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego rozwiązania dla firmy. Miejmy nadzieję, że któraś z tych wskazówek pomoże znaleźć elastyczne rozwiązanie do odzyskiwania danych, które spełni Twoje potrzeby.

Po pierwsze, elastyczne rozwiązanie do odzyskiwania danych powinno obsługiwać różne obciążenia. Na przykład powinno obsługiwać środowiska hybrydowe, aplikacje w chmurze i bazy danych w siedzibie firmy. Powinno również obsługiwać wiele środowisk chmurowych i umożliwiać zarządzanie przez jedną szybę. Powinno być również dostępne w formie subskrypcji oprogramowania, zintegrowanego urządzenia lub usługi zarządzanej przez partnera. Ponadto rozwiązanie do odzyskiwania danych powinno być wystarczająco elastyczne, aby dopasować się do potrzeb organizacji niezależnie od jej wielkości i konfiguracji.

Ponadto elastyczne rozwiązanie do odzyskiwania danych powinno obsługiwać dwa środowiska. Powinno ono uwzględniać wyzwania związane z platformami opartymi na chmurze i platformami lokalnymi. Powinno również uwzględniać zasady, procesy i procedury ciągłości działania, aby mogło chronić systemy w obu środowiskach. Ponadto powinien wspierać podejście oparte na dwóch środowiskach i zapewniać kompleksowe raportowanie na potrzeby testów odzyskiwania danych po awarii. Ponadto powinien uwzględniać typowe scenariusze odzyskiwania danych, takie jak utrata plików, uszkodzenie, a nawet kradzież.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]